У конфлікті під час вагітності

1. У «donum vitae» ми дотримуємося думки про те, що життя, у т. ч. життя ненародженої дитини, – це дар. Проте існують життєві обставини, за яких проблеми сприймаються настільки серйозними, що продовження вагітності здається неможливим.

Такими обставинами, зокрема, можуть бути непевність, турботи, проблеми зі здоров’ям або фінансами, конфлікти в парі, страхи, самотність у новій життєвій ситуації, травматичний досвід під час втечі або траур за близькими людьми.

2. Якщо Ви боретеся з рішенням про переривання вагітності, то в Німеччині у рамках державної системи (§ 219 StGB) Ви зобов’язані протягом перших 12 тижнів відвідати консультаційний центр з питань конфліктів і отримати там консультацію. Ця консультація та відповідна довідка є передумовами для законного здійснення аборту.

Консультація є безкоштовною та проводиться з дотриманням конфіденційності. Консультантка не має права нікому розповідати про Вас чи Ваші проблеми без Вашого письмового дозволу. За необхідності залучається перекладачка, яка також зобов’язана дотримуватись конфіденційності. Це дозволить Вам у довірливій атмосфері поговорити на всі теми, які Вас турбують.

Ми розробимо з Вами перспективи для життя з Вашою дитиною. Мета розмови – підбадьорити та зорієнтувати Вас. Розмова не є націленою на певний результат. Ми підтримаємо Вас у прийнятті Вашого власного рішення і поважатимемо це рішення, яким би воно не було.

Жінки і чоловіки можуть приходити на консультації окремо або в парі. Звичайно, Ви можете взяти з собою й іншу людину, якій Ви довіряєте, наприклад, Вашу мати, сестру чи подругу.
За бажанням Ви отримаєте необхідну довідку про консультацію від консультантки після завершення консультації.

Ви можете скористатися одним сеансом або кількома консультаціями, поки не приймете остаточного рішення про продовження або переривання вагітності. Таке рішення має право прийняти кожна жінка, навіть незалежно від свого партнера.
В якості альтернативи перериванню вагітності є можливість прихованих пологів або передачі дитини на усиновлення. Консультантка може надати Вам вичерпну інформацію з цих питань та запропонувати Вам різноманітну допомогу.

У неприймальні години та у надзвичайних ситуаціях можна безкоштовно та цілодобово зв’язатися з працівниками багатомовної телефонної лінії допомоги «Екстрена допомога вагітним» за номером 0800 4040020.

Під час наших консультацій Вам забезпечується підтримка також у разі фінансових і практичних проблем (матеріальна допомога від фондів, робота, житло, охорона здоров'я, догляд за дітьми, інша допомога).

Що потрібно знати про аборт

1. Між консультацією та абортом має пройти щонайменше 3 дні. Переривання вагітності може відбуватися медикаментозним або хірургічним шляхом і повинно проводитися лікаркою/лікарем.

Консультантка допоможе Вам знайти лікарський кабінет, де розмовляють Вашою мовою, і за необхідності може піти туди разом з Вами. Ви також можете взяти з собою довірену особу для перекладу.

Хірургічний аборт зазвичай відбувається амбулаторно під загальним наркозом в гінекологічному кабінеті або в лікарні. Якщо можливо, організуйте, будь ласка, допомогу людини, яка супроводжуватиме Вас у дорозі додому та доглядатиме за дітьми, або зверніться за підтримкою до консультантки.

Медикаментозний аборт є можливим найпізніше до 9 тижня вагітності. Він передбачає прийом двох медикаментів для переривання вагітності, який відбувається (під наглядом лікаря) з інтервалом у два дні.

Кровотеча, короткочасна нудота і легкий біль є нормальними побічними ефектами. Проте якщо у Вас з’являться підвищена температура, сильний біль у животі або сильна кровотеча, зверніться до Вашого гінеколога.

Контрольне обстеження проводиться через два тижні після аборту.

2. Перед тим, як зробити аборт, потрібно уточнити, хто буде його оплачувати: це залежить від Вашого матеріального становища. Якщо Ви працюєте і заробляєте достатньо, Ви повинні самостійно подбати про оплату. Якщо Ви отримуєте грошову допомогу у якості кандидатки на отримання статусу біженця або допомогу для безробітних ALG 2, аборт для Вас є безкоштовним. Тоді від медичної страхової компанії Ви отримаєте довідку про компенсацію витрат.

3. Будь ласка, візьміть із собою до лікарського кабінету чи лікарні такі документи: довідку про компенсацію витрат, довідку про консультацію, направлення, карту медичного страхування чи талон на лікування та, за наявності, посвідчення про групу крові чи «паспорт матері» (Mutterpass).

4. Якщо Ви вирішили зробити аборт і після цього відчуваєте додаткову потребу поговорити, наша консультантка, звісно, ​​буде поруч і з радістю надасть Вам інформацію про методи контрацепції та планування сім’ї.

Будь ласка, пам’ятайте про те, що вже через два тижні після аборту існує ймовірність повторного запліднення з початком наступної овуляції.

Ми знайдемо час для Вас – «donum vitae»