Після пологів

Щиро вітаємо з народженням Вашого малюка!

Ваша консультантка в «donum vitae» з задоволенням знайде час, щоб відповісти на Ваші запитання й після пологів.

1. Після народження дитини потрібно подбати про багато справ. Однак, перш за все, у післяпологовий період дуже важливо, щоб мати і дитина знайшли спокій. Під час відновлення після народження дитини у молодої матері з’являються післяпологові виділення, післяпологові перейми, іноді геморой, загоюються пологові травми, виникає пітливість і боляче формується перше грудне молоко. Проходить багато тижнів, перш ніж нормалізуються фізичні зміни, спричинені вагітністю. Якщо Ви не завжди будете в гарному настрої та щасливими, це природньо. Якщо Ви помітите незвичну млявість та пригніченість, які триватимуть днями, будь ласка, зверніться за допомогою до Вашої консультантки / Вашого консультанта, лікарки/лікаря або акушерки.

2. Ваша акушерка допомагатиме Вам на першому етапі з дитиною. Вона контролюватиме процеси відновлення у матері, розвиток дитини та забезпечуватиме підтримку під час грудного вигодовування. Відразу після народження малюка слід прикласти до грудей і дозволити йому насолоджуватися фізичним контактом. Спершу новонароджені потребують лише невеликі, але цілком достатні порції першого, особливо цінного молока матері. Це нормально, якщо діти втрачають трохи ваги за перші дні після народження. Регулярне годування сприяє виділенню гормонів для достатнього вироблення молока.

Якщо Ви не можете годувати грудьми, не треба хвилюватися. У Німеччині є високоякісне дитяче харчування, яке оптимально відповідає потребам Вашої дитини, щоб вона могла добре розвиватися і рости здоровою. Якщо у Вас виникли запитання чи проблеми, звертайтеся з довірою до Вашої акушерки чи консультантки з грудного вигодовування.

3. Будь ласка, приведіть дитину на огляд до педіатра. Обстеження U1 відбувається одразу після народження, обстеження U2 – між 3-м і 10-м днем ​​життя, а обстеження U3 – на 3-му або 4-му місяці життя. Ви отримаєте від педіатра жовту дитячу облікову книжку, в яку заносяться всі результати обстежень. Вдома подбайте про те, щоб Ваша дитина спала на спині в спальнику на власному ліжку без додаткових ковдр, м’яких іграшок чи подушок для запобігання синдрому раптової дитячої смерті (СРДС). Захищайте Вашу дитину від перегріву під час сну та забезпечте середовище, вільне від цигаркового диму, якщо в сім’ї є курці. Додатковим захисним фактором є грудне вигодовування. Завдяки цим профілактичним заходам кількість випадків раптової дитячої смерті в Німеччині за останні роки скоротилася майже на 80%.

4. Здоров’я дитини важливе, але мамине – теж! Забезпечте собі добре і збалансоване харчування з достатнім питтям, періодами відпочинку та запитайте у Вашої акушерки про спеціальну післяпологову відновлюючу гімнастику. Якщо Ви не хочете скоро знову вагітніти, подбайте разом з Вашим партнером про контрацепцію. Консультантка може надати Вам вичерпну інформацію та підтримку у цих питаннях.

5. Грудне вигодовування не гарантує абсолютного захисту від вагітності. Особливо після кесаревого розтину рекомендується почекати один рік до початку нової вагітності. При послідовному застосуванні у якості методів контрацепції після вагітності підходять презервативи або діафрагма. Під час годування грудьми не можна використовувати контрацептиви, що містять естроген. Зазвичай призначають гестагенні препарати, такі як міні-таблетки (міні-пілі), гормональна спіраль, гормональний імплантат і тримісячна ін’єкція. Будь ласка, обговоріть з Вашим гінекологом той метод, який підходить саме Вам.

6. Може бути так, що Вашу дитину буде легко доглядати. Але деякі діти на початку життя дуже неспокійні і багато кричать. Добре і правильно пропонувати їм багато фізичного контакту і безпосередньо реагувати на їхні потреби. Не можна розпестити новонародженого. Завдяки Вашій турботі з любов’ю дитина розвиває беззастережну довіру до своїх батьків і до світу. Ця довіра стане надійною основою для оптимального розвитку. Якщо Ваша дитина дуже багато плаче і Ви відчуваєте, що Ви не впораєтеся з ситуацією, будь ласка, обов’язково зверніться за допомогою до Вашої акушерки або до Вашої консультантки. Перевантаження і занепокоєння можуть перерости в безпорадність та гнів. Якщо Ви опинились в такій винятковій ситуації, покладіть дитину, яка плаче, у безпечне місце (в ліжечко), вийдіть з кімнати, закрийте двері та вийдіть на кілька хвилин на вулицю, щоб заспокоїтися. У таких ситуаціях у батьків іноді виникають жахливі афективні реакції, коли вони трусять дитину, поки вона не перестане кричати. Чутливий мозок дитини може відреагувати на це серйозним, непоправним ушкодженням мозку. У Німеччині існують хороші системи підтримки, які допомагають мамам і батькам. Це заклади ранньої допомоги, служби опіки, сімейні акушерки, допомога сім’ям та багато іншого. Ваша консультантка знає, як допомогти, і порадить Вам правильну адресу. Своєчасно шукати допомоги, заради сім’ї, – це не слабкість, а сила!

7. Організаційні питання: Після пологів також потрібно подбати про багато справ. Свідоцтво про народження Ви отримаєте в РАЦСі (іноді й в лікарні). Поштою Вам надійде лист із податковим номером для дитини (податковий ідентифікаційний номер (Steuer ID) необхідно надійно зберігати). Будь ласка, повідомте про народження Вашої дитини до Управління з питань житлово-комунального господарства та міграції, у разі потреби – до BAMF (Федерального управління з питань міграції та біженців), до центру зайнятості (Jobcenter), до відповідної соціальної служби за місцем Вашого проживання або, якщо Ви працюєте, до Вашої медичної страхової компанії. Право на допомогу на дитину, батьківську допомогу, допомогу на житло, надбавку за дитину та допомогу федеральної землі на виховання дитини/допомогу по догляду за дитиною у Баварії (тільки у Баварії) залежить від Вашого статусу перебування. Якщо у Вас виникли запитання, зверніться, будь ласка, до Вашої консультантки. Для неодружених: батько дитини повинен визнати батьківство в органі РАЦС або служби опіки, якщо цього ще не було зроблено до пологів. Дізнайтеся про пропозиції догляду за дітьми. Часто дітей доводиться реєструвати дуже завчасно.