Під час вагітності

Всі жінки сприймають вагітність як період, повний змін. Радісні передчуття, сподівання, багато запитань, непевність, а іноді й скарги супроводжують їх протягом цих тижнів і місяців. Якщо Ви ще не так давно в Німеччині, можливо, для Вас буде особливо непросто почувати себе тут комфортно і безпечно під час вагітності.

Ми хотіли б підтримати Вас у цьому.

Будь ласка, звертайтеся з довірою до наших консультанток і консультантів, якщо у Вас виникли будь-які запитання.

1. Вже на початку вагітності слід дотримуватися здорового та збалансованого харчування. Будь ласка, в жодному разі не вживайте алкогольні напої та не паліть, щоб не нашкодити Вашій дитині. Перш ніж приймати будь-які ліки, зверніться, будь ласка, за порадою до лікарки/лікаря. Будь ласка, пройдіть запропоновані обстеження (прибл. 10 разів) та 3 рази – УЗД. Якомога раніше знайдіть акушерку, яка супроводжуватиме Вас під час вагітності. У більшості випадків ця акушерка може продовжувати підтримувати Вас і після народження дитини. Вам не потрібно платити за медичні профілактичні обстеження та допомогу акушерки до та після пологів.

2. Протягом перших кількох тижнів можуть виникати такі симптоми, як виснаження, нудота та дискомфорт. Організм повинен пристосуватися до змін, які настають під час вагітності. Ваша акушерка або лікарка/лікар знають, як допомогти. Звертайте увагу на сигнали свого організму і час від часу дозволяйте собі трохи перепочити. Загалом, регулярні фізичні вправи, бажано на свіжому повітрі, є дуже корисними для вагітної жінки. Будь ласка, будьте обережними та не піднімайте занадто важкі предмети.

3. У першому триместрі вагітності Ви можете прийняти рішення за або проти передпологового обстеження (пренатальної діагностики). Будь ласка, вчасно починайте пошук курсу підготовки до пологів. Обираючи місце для народження дитини, Ви можете відвідувати інформаційні заходи від клінік та акушерок, щоб скласти враження про те, де Ви будете почувати себе комфортно та безпечно під час пологів. Ви маєте право самі обрати, де Ви хочете народжувати.

4. Можливість отримання соціальних виплат, наприклад, на додаткові потреби, матеріальної допомоги на одяг для вагітних та дитячі речі залежить від Вашого статусу перебування. Будь ласка, запитайте про неї у Вашої консультантки. Під час консультації Ви також можете отримати інформацію про те, як подати заявку на отримання коштів від фондів, наприклад, від Федерального фонду матері та дитини. Якщо Ви працюєте, Ви маєте право на декретну відпустку, на захист від звільнення, на фінансову допомогу для вагітних та породіль, а такод на відпустку для догляду за дитиною.

5. Для Вашої дитини Вам потрібен базовий набір речей. Корисними є: дитяче ліжечко з матрацом, простирадлами та водонепроникною підстилкою, місце для пеленання з пеленальним килимком, відро для підгузків, миска для води, мочалка, 2 пакети підгузків для новонароджених, клінічний термометр, крем (для дитячих сідниць – без ароматизаторів, барвників та консервантів), візочок. Одяг: 1-2 спальних мішка, 1 ковдра, 5 боді/сорочок, 5 повзунків, 5 кофтинок або светрів, 2 пари шкарпеток, 1 шапка, 1-2 куртки, дитячий комбінезон для зими.
Грудне вигодовування: 2 бюстгальтери для годування і, у разі потреби, відповідні накладки на груди; якщо Ви не годуєте грудьми: харчування для пляшечки, 4 пляшечки та соска № 1, щіточка для пляшечок, 1 упаковка харчування для немовлят «Pre». Ви можете купити з рук недорого багато з цих речей вживаними. Новий одяг перед використанням слід випрати декілька разів. Якщо для першого періоду життя немовляти Ви на Вашій Батьківщині придбали б інші речі, Ви охоче можете обмінятися думками про це з акушеркою або ж з іншими молодими мамами.

6. Будь ласка, продумайте годування дитини – чи хочете Ви годувати дитину грудьми, чи будете давати їй пляшечку. Грудне вигодовування є природнім та зручним як для матері, так і для дитини. Грудне молоко ідеально відповідає потребам Вашої дитини, завжди доступне в потрібній кількості та температурі, воно безкоштовне, підтримує імунну систему дитини та запобігає алергії. Проте навіть якщо Ви не можете годувати грудьми, Ви можете забезпечити дитині оптимальний догляд. У Німеччині є високоякісне дитяче харчування, яке точно відповідає потребам дітей, навіть найменших. Будь ласка, зверніться з приводу цього питання до Вашої консультантки / Вашого консультанта.

7. До останнього періоду вагітності знайдіть, будь ласка,  кабінет педіатра у Вашому районі, в якому, можливо, розмовляють Вашою рідною мовою, і де будуть проведені перші обстеження (U2 – 3-10 день життя, U3 – 4-5 тиждень). Ваш педіатр супроводжуватиме Вашу дитину в питаннях здоров’я, поки вона не стане дорослою.

8. Приблизно за шість тижнів до пологів у Вас повинна бути зібрана сумка з Вашими речами для перебування в лікарні: «паспорт матері» (Mutterpass), тобто облікова картка, карта медичного страхування/гарантія оплати перебування в лікарні, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, змінний одяг, паспорт/посвідчення особи, теплі шкарпетки, одяг для пологів (футболка або нічна сорочка), засоби особистої гігієни та косметика. Ви перебуватимете в лікарні в середньому три дні після нормальних пологів і п’ять днів після кесаревого розтину. Якщо у Вас є фотоапарат або смартфон, візьміть його з собою, щоб Ви могли зробити недорогі, але дуже цінні для Вас перші фотографії Вашої дитини.

9. Неодружені пари ще до народження дитини повинні подати заяву про визнання батьківства до РАЦСу або служби опіки.

10. Організуйте для старших дітей на час пологів відповідний нагляд та сплануйте поїздку до лікарні (на таксі, автобусі, з помічниками).

11. На останньому періоді вагітності часто стає важче. Багато вагітних жінок страждають від печії, болях в спині та безсоння. Незабаром Ви народите і зможете тримати дитину на руках. У разі передчасних регулярних перейм, кровотечі або передчасного розриву плодових оболонок, будь ласка, негайно зверніться до лікарки/лікаря або акушерки.

За номером 0800 4040020 Ви потрапите до телефонної лінії «Екстрена допомога вагітним», де вагітні можуть отримати першу консультацію 17 мовами цілодобово та безкоштовно – за бажанням анонімно та абсолютно конфіденційно.

Ми бажаємо Вам всього найкращого на час Вашої вагітності та пологів.