Консультація – що це таке?
Ви – здорові, а треба йти до лікаря?

Ми хотіли б надати Вам можливість початково зорієнтуватись в німецькій системі соціального та медичного забезпечення та познайомити Вас з нашою безкоштовною та незалежною послугою консультування на теми вагітності.

Якщо Ви перебуваєте у скрутному становищі або потребуєте поради, Ви можете скористатися багатьма пропозиціями з консультування та підтримки. Це сприймається нормально в Німеччині і користується жвавим попитом.

1. Вагітність:

Кожна жінка та кожен чоловік мають право на консультацію з питань статевого життя, планування сім'ї та вагітності (§ 2 SchKG).

У нашій Конституції (Grundgesetz) зокрема зазначено: «Кожна мати має право на захист та турботу з боку громади». Усі вагітні жінки мають право на комплексні обстеження (кожні 4 тижні, протягом останніх двох місяців – кожні два тижні) у лікаря або акушерки. Ви можете вільно обирати лікаря / лікарку / акушерку, курс підготовки до пологів та пологовий будинок. Ви отримаєте т.з. «паспорт матері» (Mutterpass), тобто певну облікову картку, та не менше трьох ультразвукових досліджень.

Ви можете скористатися нашими консультаціями, починаючи від фази планування сім’ї, під час вагітності та до третього дня після народження дитини. Ми проконсультуємо Вас щодо соціальних виплат, у разі фінансових проблем, з приводу питань, пов’язаних зі станом здоров’я, конфліктів у парі, пошуку житла, допомоги акушерки, пропозицій дозвілля для сімей, перших необхідних речей для немовляти, ранньої допомоги, звернення до державних установ, а також передамо Вам відповідні пропозиції для подальшого консультування.

Після пологів Ви отримаєте в органі РАЦС свідоцтво про народження Вашої дитини, за Вами буде закріплена акушерка і Ви скористаєтеся профілактичними оглядами для Вашої дитини. Управлінню з питань житла та міграції, соціальній службі за місцем Вашого проживання та Федеральному відомству з питань міграції та біженців потрібні від Вас копії свідоцтва про народження дитини.

2. Конфлікт під час вагітності:

Іноді період вагітності припадає дуже недоречно. Можливо, Ви зневірені і виснажені, не маєте підтримки, а лише переживаєте і боїтеся майбутнього?

Ми приділимо час Вам і Вашій життєвій ситуації та відкрито проконсультуємо Вас, зберігаючи конфіденційність. Під час розмови ми разом з Вами шукаємо перспективи для життя з дитиною і пропонуємо різноманітну допомогу.

Якщо Ви плануєте зробити аборт протягом перших 12 тижнів, то за законом Ви зобов’язані з’явитися у сертифікований державою консультаційний центр для вагітних. Між консультацією і абортом має пройти 3 дні. За бажанням Ви можете отримати необхідну довідку про консультацію після її завершення. Аборт може відбуватися медикаментозним або хірургічним шляхом і повинен проводитися лікарем. Якщо після аборту Ви відчуваєте потребу в подальших консультаціях, то Ваша контактна особа, беззаперечно, знайде час для Вас.

3. Пренатальні обстеження:

Під час вагітності гінеколог запропонує Вам пройти передпологові обстеження (пренатальну діагностику), у результаті яких можуть бути виявлені можливі захворювання або вади розвитку у ненародженої дитини. Ці обстеження можуть Вас заспокоїти або ж бути обтяжливими. Ми проконсультуємо Вас щодо рішення за або проти пренатальних обстежень та можливих витрат на них.

Якщо у Вашої дитини виявлять патологію, ми надамо Вам інтенсивну підтримку в підготовці до народження Вашої хворої дитини. Якщо Ви вирішите зробити аборт, ми забезпечимо Вам супровід у реалізації цього непростого рішення.

4. Мимовільна бездітність:

Якщо Ви шукаєте прихистку в Німеччині, у Вас спочатку не буде стандартного медичного страхування.

Вам забезпечується лікування, якщо Ви захворіли в гострій формі. Додатково особливий медичний захист отримують діти, майбутні матері, жертви насильства та люди з інвалідністю.

Якщо у Вас є нереалізоване бажання мати дітей, це означає, що чималі кошти за терапії репродуктивної медицини Ви повинні сплатити самостійно у повному обсязі. Однак під час очікування на стандартне медичне страхування та лікування Ви також можете пройти (недорогу) діагностику, наприклад, моніторинг циклу, УЗД та аналіз на гормони, сперміограму. Слід зазначити, що чоловіка потрібно обстежувати так само, як і жінку, адже причини безпліддя однаково часто виникають як з боку чоловіка, так і з боку жінки. У нашій консультації ми можемо поінформувати Вас про фертильність, фізіологічні процеси, про шанси та ризики лікування і одночасно зняти з Вас навантаження у період, коли Ви намагаєтеся втілити в життя бажання мати дітей, розповідаючи про подолання горя, гніву, заздрощів, почуття провини, тиску з боку сім'ї, конфліктів в парі, про перспективи на майбутнє та альтернативи.

5. Насильство:

Жінки і чоловіки мають рівні права в Німеччині. Будь-які види фізичного чи психологічного насильства над жінками, чоловіками та дітьми, у тому числі у шлюбі та сім’ї, заборонені та переслідуються законом. Будь ласка, звертайтеся з довірою до нашої консультації, ми надамо Вам захист і допомогу.

Цілодобово Ви можете отримати безкоштовну та анонімну телефонну консультацію багатьма мовами за номером телефону допомоги: 08000 116 016.

6. Приховані пологи:

Якщо Ви більше не знаєте, що робити, приховуєте свою вагітність або у Вашому скрутному становищі роздумуєте над тим, щоб народити Вашу дитину наодинці, – скористайтеся нашою пропозицією консультації щодо прихованих пологів.

Ви можете народити Вашу дитину під медичним наглядом, не називаючи свого імені. Ми проконсультуємо та підтримуємо Вас до та після пологів. Ви отримаєте всю необхідну допомогу. Ваші права та права Вашої дитини захищені. Навіть якщо Ваша ситуація на даний момент здається безнадійною, – приховані пологи забезпечать Вам достатньо часу, щоб навіть пізніше (у перші місяці до завершення процесу усиновлення) прийняти рішення жити зі своєю дитиною.

Якщо Ви відчуваєте себе не в змозі жити з дитиною, Ваша дитина буде рости у люблячих прийомних батьків. Ви – не самі! Ми Вас підтримуємо та супроводжуємо!
На багатомовну телефонну лінію допомоги Ви можете звернутися за номером 0800 4040020.