Допомога акушерки

1. Чи існує професія акушерки у Вас на Батьківщині?

Можливо, вагітні жінки у Вас на Батьківщині під час вагітності отримають консультації та підтримку від досвідчених жінок, їхньої власної матері, сестри чи подруги.

У Німеччині, додатково до підтримки близьких людей, є також пропозиції з консультування на теми вагітності.

Ви маєте право на комплексну підтримку з боку акушерки.
Можливо, Ви відчуваєте, що спершу залишилися наодинці зі своїми питаннями, тривогами, страхами, а також з радісним передчуттям у очікуванні Вашої дитини?

Ви ще не знайомі з охороною здоров’я в Німеччині, обстеженнями під час вагітності, послугами до та під час пологів, а також забезпеченням матері та дитини після пологів?
Ми консультуємо, інформуємо та супроводжуємо Вас.

2. Що робить акушерка?

Акушерка є спеціалістом з усіх питань, що стосуються вагітності, пологів та догляду за дитиною. Вона має спеціальну і широку освіту. Ви можете обговорити з нею відмінності між забезпеченням у Вас на Батьківщині та в Німеччині.

Акушерка надасть консультації та підтримає Вас до, під час і після пологів. На її роботу розповсюджується лікарська таємниця, тому без Вашого дозволу їй забороняється говорити про Вас з іншими людьми чи ділитися з ними конфіденційною інформацією.

Майже всі послуги акушерки для Вас безкоштовні.

Під час вагітності:

Акушерка допоможе Вам з питаннями про харчування, статеве життя, партнерство, симптоми вагітності, такі як нудота, печія, біль у спині, передчасні пологи та страхи.

Вона підтримує Вас, якщо Ви не знаєте, що Вам потрібно для Вас та Вашої дитини.

Окрім того, акушерка може проводити всі профілактичні огляди – за винятком УЗД.

Обстеження під час вагітності Ви можете проходити у акушерки, у лікарки/лікаря або по черзі і там, і там.

Акушерка обговорить з Вами, де б Ви хотіли народжувати Вашу дитину. Вона пропонує курси підготовки до пологів. Існують курси, які проводяться раз на тиждень протягом кількох тижнів або більш компактні курси, наприклад, на вихідних. У деяких населених пунктах є курси Вашою мовою з перекладачкою. Іноді курси підготовки до пологів пропонуються лише для жінок, а на інших – залучають до участі майбутніх батьків. Ви вирішуєте, як Вам найбільше подобається. На такому підготовчому курсі Ви дізнаєтеся, що відбувається при народженні дитини, як можна зняти біль, і отримаєте багато рекомендацій та порад на перший важливий період з Вашим малюком, з таких тем як грудне вигодовування, харчування та догляд за дитиною.

Під час пологів:

Акушерка супроводжує пологи і підтримує під час них. Вона показує Вам пози, вправи та техніку дихання, які полегшують процесс. Вона допомагає безпечно пережити пологи матері та дитині. Якщо виникають проблеми, вона залучає лікарку/лікаря.

Після пологів – у «післяпологовий період»:

Мати з дитиною можуть залишитися у перші дні в лікарні або – якщо все добре – через кілька годин після так званих амбулаторних пологів поїхати додому. Після цього акушерка доглядатиме за Вами та Вашою дитиною у Вашій квартирі чи у Вашому помешканні.

У перші десять днів після пологів акушерка може відвідувати Вас щодня, а в перші тижні – ще багато разів. Якщо у Вас виникли проблеми з грудним вигодовуванням або питання щодо харчування, Ви, звичайно, можете потім також ще звернутися до Вашої акушерки.

Акушерка слідкує за здоров’ям матері та дитини, консультує на теми грудного вигодовування, годування з пляшечки, догляду за немовлям, перевіряє пупок і вагу дитини та допомагає словом і діями у разі виникнення питань чи сумнівів.

«Сімейна акушерка» може супроводжувати Вас протягом першого року життя Вашої дитини. Запитайте про цю можливість Вашу консультантку з питань вагітності.

3. Як знайти акушерку?

Дуже важливо, щоб у цей особливий період, коли Ви готуєтеся стати мамою/батьками, Ви відчували, що Ви в безпеці та про Вас добре піклуються. Заздалегідь, починаючи з 12-го тижня вагітності, подбайте, будь ласка, про те, щоб забеспечити собі підтримку акушерки. Акушерки в Німеччині мають дуже щільний графік. Якщо під кінець вагітності Ви тільки почнете шукати, може статися так, що Вам не вдасться знайти акушерку. Якщо Вам потрібна підтримка у пошуках, зверніться до Вашого відділу консультацій з питань вагітності у «donum vitae».